Jsme malá chovatelská stanice situovaná na Plzni-Severu, žijeme v rodinném domě se zahradou a součástí našich životů je větší množství zvířat. Chováme psy, kočky, želvy, morčata. Vše máme velice rádi a snažíme se o to, aby se u nás všechna zvířata cítila dobře.

Psy chovám již 20 let různých typů i ras, vždy jsme si brali psy z útulku, bylo to pro nás nejvíce v danou chvíli pomoct někomu, kdo potřebuje domov a tak se k nám dostal i náš první Golden retriever Gulliver Lion Lamborghini. Nebyl z útulku ale domov potřeboval kvůli těžké situaci v rodině v jednom roce života. Nikdy nikoho nesoudím a i já jsem v životě připravena vzít kdykoli svůj odchov zpátky.

"GALI" byl pro mne to nejúžasnější stvoření na světě, přišel k nám v mém těhotenství a tolik mě i mému narozenému třetímu synovi dal. Bohužel uchovnění nebylo vhodné a Gali nás po čtyřech letech opustil na vadu srdíčka. Ten den byl hrozný. I nyní po tolika letech, stále nejsem schopná udělat obrazy z jeho fotek.. Smutek byl velký a vstoupilo mi do cesty další stěně, které potřebovalo nutně domov (ach, jak mi spolu pelášili z nejmenovaného místa). Charlí je u nás dodnes, je to kříženec a samozřejmě není určený k chovu. Stesk po goldenovi ale neustál a tak jsem zkusila jít cestou pořídit si psa s PP z CHS Golden Martha a začít se věnovat naplno tomuto plemeni. Persi byl láska již při otevření stránek, moc jsem se bála, aby mi byl svěřen a vlastně se o něj bojím celý život.. Bohužel cesta života je vždy jiná, než si malujete, a tak Persí musel se svou kariérou počkat a zachránit mne :-)) než jsme se mohli spolu pustit do práce..

Začala jsem s chovem, výstavami, loveckými zkouškami, za všechny zkušenosti jsem dodnes vděčná a děkuji všem lidem, které jsem za tu dobu poznala. Spoustu věcí jsem se naučila, spoustu věcí mně naučili moji psi a rozhodně se musím spoustu věcí naučit.

Rozrostli jsme se. Aktuálně je nás osm, já již v životě na nic nečekám, vím že mám rodinu která je mou oporou a vždy víme, že každý člen, který k nám příjde, od nás neodejde, ať je to želva, morče, kočka či pes :-)))

 

- 11 LET ŽIVOTA -
Sam a goldeni

[49]